HomeOver onsLidmaatschapAdviesScan Landendossiers Nieuws Thema's RegisterWebwinkelContact

Wij zijn al vertrokken!

In 1996 namen Mieke Qualm en Herman van Katwijk de beslissing om te emigreren. In deel 1 maken we kennis met Mieke en Herman.

Column Herman van Katwijk

In 1996 namen Mieke Qualm en Herman van Katwijk de beslissing om te emigreren. Tijdens een vakantie ontstond het idee om het roer drastisch om te gooien en te bekijken of zij over drie tot vijf jaar zouden kunnen emigreren om een camping uit te gaan baten in Portugal. In deel 1 maken we kennis met Mieke en Herman en vertellen zij over hun keuze voor Portugal.

Waarom Portugal en waarom een camping?
Herman had voor werkzaamheden al enkele keren Portugal bezocht en Mieke was één keer mee geweest. Daardoor ontstond de wens om een keer Portugal als vakantieland te bestemmen en de Costa Verde te gaan bezoeken. Er werd besloten om met de caravan naar Portugal te trekken om het land te verkennen. “Na zo'n twee weken kwamen wij op een camping die werd uitgebaat door Nederlanders. Daar ontstond het idee om iets dergelijks te gaan doen, omdat dat volgens ons financieel wel zou kunnen. Enerzijds dus toeval dat het idee in Portugal op kwam, anderzijds was Portugal nog één van de goedkope landen om te leven en onroerend goed aan te kopen. Tel daar bij op de hartelijke en gastvrije mentaliteit van de Portugezen en onze cirkel was rond.

Realiteit
In Nederland werd nagedacht over onze behoefte om wat meer te gaan genieten in plaats van automatisch door te gaan in een bepaalde stroom. Een camping runnen betekent onder meer: een stuk land kopen, dat geschikt maken als camping, investeren in infrastructuur, vergunningen regelen, reclame maken, enzovoorts. Om vervolgens in de periode dat je juist het meest zou willen genieten, je jezelf rot loopt te rennen om de wc's en douches schoon te maken, je winkeltje en je bar te runnen, gasten te ontvangen, informatie te geven en nog véél meer. Natuurlijk hadden we al wel bedacht hoe dit zo ontwikkeld kon worden dat het in de toekomst wat minder werk zou geven en toch een inkomen. Het idee was om met een camping te beginnen en dan langzamerhand steeds meer huisjes te bouwen, waardoor je het seizoen kon verlengen en minder werk zou krijgen. Dat alles vergde echter nog heel wat tijd en vooral ook geld. Daarom leek het ons logischer om te schakelen van het opzetten van een camping naar een B&B. Dat idee werd nog eens versterkt door de informatie dat hiervoor subsidie beschikbaar zou zijn.”


Eerder verschenen

  1. Wij zijn al vertrokken!
  2. Het principebesluit
  3. De aankoop
  4. Taal en integratie
  5. Zoektocht naar een goede aannemer
  6. Bijgestelde plannen en Portugese bureaucratie
  7. Aanvragen van de bouwvergunning in Portugal
  8. Wonen in Portugal
  9. Volledig geïntegreerd in Portugal
  10. Betrekkelijke Portugese welvaart
  11. Dichter bij de burger
  12. Confrontatie met Portugese lokale plattelandsbevolking
  13. Werken in Portugal
  14. Zelfstandig ondernemen in Portugal
  15. Onze werkervaring in Portugal 
  16. Nieuwe activiteiten in Calvos
Herman van Katwijk is als 'gepensioneerd' makelaar verbonden aan Calvos Casas en nog steeds actief samen met zijn vrouw Mieke met de aan/verkoop van onroerend goed, bouwbegeleiding en advisering in de meest ruime zin.

Facebook Twitter LinkedIn YouTube Andere share mogelijkheden

Geschreven door Rob Smulders
Datum: 16-12-2011

Terug naar overzicht

Kennis en ondersteuning van Mondi

Mondi bestaat formeel sinds 2001 en is sinds 2005 actief als belangenorganisatie voor Nederlandse en Belgische kopers en eigenaren van vastgoed in het buitenland. De focus ligt op het preventief informeren over juridische, fiscale, financiële en procedurele aspecten die samenhangen met aankoop, bezit en verkoop. Mondi ontsluit hiervoor kennis, praktijkervaringen en een professioneel netwerk ter ondersteuning van een objectief en onderbouwd beoordelingsproces.

Leden kunnen onbeperkt vragen stellen onderaan de pagina van het landendossier of themapagina naar keuze. Daarnaast krijgen zij inzage in antwoorden op vragen die door andere leden zijn gesteld.

Mondi lidmaatschap Plus of Premium
Nu online aanvragen


Criteria Mondi Professional kwaliteitslabel en het Mondi Approved keurmerk

Aankoopbegeleiding bij buitenlands vastgoed

Aankoopbegeleiding is de gestructureerde ondersteuning van Mondi bij het aankopen van vastgoed in het buitenland. We helpen je om risico’s en afwijkingen ten opzichte van de gangbare werkwijze in Nederland en België tijdig te signaleren, en om de juiste stappen te zetten richting koopovereenkomst, financiering, due diligence en notariële overdracht.

Mondi treedt op als regisseur: we beoordelen documentatie en afspraken, stemmen af met lokale professionals (makelaar, notaris, advocaat, fiscalist, bouwkundig expert) en bewaken dat voorwaarden, termijnen en verplichtingen voor jou helder en beheersbaar blijven. Aankoopbegeleiding is bedoeld als praktische en preventieve begeleiding gedurende het traject – afgestemd op het land, het dossier en jouw situatie.

Meer over aankoopbegeleiding

Meld u aan voor de Mondi nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van praktische waardevolle informatie en actuele ontwikkelingen.
Laat u inspireren door reportages: objectief, informatief en betrouwbaar.

De nieuwsbrief wordt maximaal 4x per maand verstuurd
Een moment geduld...
Als respons van de website uit blijft,
neem dan contact met ons op.

Contact Sluiten