HomeOver onsLidmaatschapAdviesScan Landendossiers Nieuws Thema's RegisterWebwinkelContact

Luchtkastelen te koop in Turkije

Via RTL nieuws werd Mondi geattendeerd op een bizarre reportage over het project Burj Al Babas van 732 villa’s in de provincie Bolu in het noordwesten van Turkije. Van de geplande investering van circa 175 miljoen euro is de helft uitgevoerd. 351 kastelen zijn verkocht aan vooral Arabische investeerders. Bijna 600 kastelen zijn in een ver gevorderd bouwstadium, maar het sprookje is geëindigd in een nachtmerrie.

De investering voor een kasteel met piepschuim ornamenten varieert van 320.000 tot 460.000 euro. Maar toch kapseist het project en vraagt de projectontwikkelaar Sarot bescherming tegen zijn schuldeisers. Het project staat symbool voor de hele falende Turkse bouwsector. De kasteelvilla’s, gebouwd naar Europese stijl, werden geen sprookje voor investeerders, in tegendeel.

Hoge ambities
Het prestigieuze project zou worden voorzien van onder andere zwembaden, Turkse baden, sauna's, stoombaden, gezondheids- en schoonheidscentra, waterparken, fitnessruimtes basketbalvelden, tennisbanen, open en overdekte voetbalvelden. En al deze voorzieningen zouden gratis toegankelijk zijn voor de (toekomstige) bewoners.

Raadpleeg voor meer achtergrondinformatie de videoreportage van RTL Midden-Oosten correspondent Olaf Koens over dit project.

Bronnen: RTL Z, derijkstebelgen.be, burjalbabas.com

Aanverwant artikel
U laat zich toch geen illegale woning verkopen!
Legaliseren van illegale woningen in Turkije

Bezit, aan- en verkoop van vastgoed in Turkije
Bezoek regelmatig het landendossier Turkije en maak als lid proactief gebruik van uw Mondi lidmaatschap.


Facebook Twitter LinkedIn YouTube Andere share mogelijkheden

Geschreven door Rob Smulders
Datum: 15-01-2019

Terug naar overzicht

Kennis en ondersteuning van Mondi

Mondi bestaat formeel sinds 2001 en is sinds 2005 actief als belangenorganisatie voor Nederlandse en Belgische kopers en eigenaren van vastgoed in het buitenland. De focus ligt op het preventief informeren over juridische, fiscale, financiële en procedurele aspecten die samenhangen met aankoop, bezit en verkoop. Mondi ontsluit hiervoor kennis, praktijkervaringen en een professioneel netwerk ter ondersteuning van een objectief en onderbouwd beoordelingsproces.

Leden kunnen onbeperkt vragen stellen onderaan de pagina van het landendossier of themapagina naar keuze. Daarnaast krijgen zij inzage in antwoorden op vragen die door andere leden zijn gesteld.

Mondi lidmaatschap Plus of Premium
Nu online aanvragen


Criteria Mondi Professional kwaliteitslabel en het Mondi Approved keurmerk

Aankoopbegeleiding bij buitenlands vastgoed

Aankoopbegeleiding is de gestructureerde ondersteuning van Mondi bij het aankopen van vastgoed in het buitenland. We helpen je om risico’s en afwijkingen ten opzichte van de gangbare werkwijze in Nederland en België tijdig te signaleren, en om de juiste stappen te zetten richting koopovereenkomst, financiering, due diligence en notariële overdracht.

Mondi treedt op als regisseur: we beoordelen documentatie en afspraken, stemmen af met lokale professionals (makelaar, notaris, advocaat, fiscalist, bouwkundig expert) en bewaken dat voorwaarden, termijnen en verplichtingen voor jou helder en beheersbaar blijven. Aankoopbegeleiding is bedoeld als praktische en preventieve begeleiding gedurende het traject – afgestemd op het land, het dossier en jouw situatie.

Meer over aankoopbegeleiding

Meld u aan voor de Mondi nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van praktische waardevolle informatie en actuele ontwikkelingen.
Laat u inspireren door reportages: objectief, informatief en betrouwbaar.

De nieuwsbrief wordt maximaal 4x per maand verstuurd
Een moment geduld...
Als respons van de website uit blijft,
neem dan contact met ons op.

Contact Sluiten