HomeOver onsLidmaatschapAdviesScan Landendossiers Nieuws Thema's RegisterWebwinkelContact

De Vereniging van Eigenaren in Turkije

In dit artikel heeft Mondi uitgebreide informatie over de Vereniging van Eigenaren in Turkije op een rij gezet.

Naast de vele vragen over het Turkse eigendomsbewijs krijgt Mondi ook veel vragen over de Vereniging van Eigenaren. Elk appartementscomplex of huizencomplex in Turkije heeft bij het kadaster een contract voor de Vereniging van Eigenaren. Het contract laat zich het beste omschrijven als een bestuursplan. In dit artikel heeft Mondi de informatie over de Vereniging van Eigenaren in Turkije, van het opzetten van een Vereniging van Eigenaren tot de wettelijke bepalingen omtrent het vergaderen, verzameld.
  
 
bron: mr. S.T. Kroon-Özyurt verbonden aan Kroon-Özyurt Adviesbureau
Een appartementsgebouw of een woonpark heeft gemeenschappelijke ruimtes en machines die een algemeen onderhoud nodig hebben. Op het moment dat er sprake is van gemeenschappelijk eigendom, zoals de tuin, het zwembad, de trappengang, de lift, de kelderruimte of de verwarmingsinstallatie, krijgt u te maken met een Vereniging van Eigenaren. Alle bewoners van het appartement zijn verantwoordelijk voor het onderhoud en de kosten van het onderhoud, of de bewoner er gebruik van maakt of niet. Eigenlijk is het beter om niet van een Vereniging van Eigenaren te spreken. Dit wekt namelijk de suggestie dat de Turkse VVE een ‘vereniging’ in juridische zin is. Dit klopt niet. Als buitenlander is het namelijk zeer moeilijk om een vereniging op te richten in Turkije. De Turkse VVE heeft geen rechtspersoonlijkheid en kan daarom beter gezien worden als een ‘raad van eigenaren’. Dit is dan ook de letterlijke vertaling van het Turkse woord voor de VVE. In dit artikel hanteren we voor het gemak de term VVE, maar met de kanttekening dat het hier niet om de rechtspersoon ‘vereniging’ gaat.

Bestuursplan
Elk appartementscomplex of huizencomplex in Turkije heeft bij het kadaster een contract voor de Vereniging van Eigenaren. Het contract laat zich het beste omschrijven als een bestuursplan. In dit bestuursplan kunnen regels worden opgesteld voor het gebruiken van gezamenlijke ruimtes, onafhankelijke eigen ruimtes (zoals, woningen of bedrijfspanden), algemene uitgaven, rechten en plichten van de eigenaren en het bestuur, toezichthouder, et cetera. Deze regels dienen niet in strijd te zijn met de dwingende wetgeving. Indien sommige onderwerpen niet opgenomen zijn in het bestuursplan, dan is de “gebouwencomplex wetgeving” (kat mülkiyeti Kanunu), van toepassing.

Verplicht lid
Een bestuursplan is één van de wettelijk verplichte documenten, tijdens het verkrijgen van de eerste akte van splitsing (kat irtifaki) of de eerste eigendomsakte (kat mülkiyeti). Veel kopers zijn niet op te hoogte van de aanwezigheid van dit document. Het komt daarom nog wel eens voor dat nieuwe kopers zelf schriftelijke regels opstellen, een nieuwe VVE oprichten en deze bij de notaris laten registreren om het complex te kunnen besturen. Dit is niet nodig en tevens niet rechtsgeldig. 


Facebook Twitter LinkedIn YouTube Andere share mogelijkheden


Dit artikel bevat aanvullende informatie, die uitsluitend door leden van Mondi te raadplegen is, nadat men zich heeft ingelogd.


U bent nog geen lid? Word vandaag nog lid van de belangenorganisatie, profiteer van alle voordelen en keer terug naar deze pagina om deze afgeschermde informatie alsnog te kunnen lezen!
nu lid worden


Geschreven door Rob Smulders
Datum: 18-06-2013

Terug naar overzicht

Kennis en ondersteuning van Mondi

Mondi bestaat formeel sinds 2001 en is sinds 2005 actief als belangenorganisatie voor Nederlandse en Belgische kopers en eigenaren van vastgoed in het buitenland. De focus ligt op het preventief informeren over juridische, fiscale, financiële en procedurele aspecten die samenhangen met aankoop, bezit en verkoop. Mondi ontsluit hiervoor kennis, praktijkervaringen en een professioneel netwerk ter ondersteuning van een objectief en onderbouwd beoordelingsproces.

Leden kunnen onbeperkt vragen stellen onderaan de pagina van het landendossier of themapagina naar keuze. Daarnaast krijgen zij inzage in antwoorden op vragen die door andere leden zijn gesteld.

Mondi lidmaatschap Plus of Premium
Nu online aanvragen


Criteria Mondi Professional kwaliteitslabel en het Mondi Approved keurmerk

Meld u aan voor de Mondi nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van praktische waardevolle informatie en actuele ontwikkelingen.
Laat u inspireren door reportages: objectief, informatief en betrouwbaar.

De nieuwsbrief wordt maximaal 4x per maand verstuurd
Een moment geduld...
Als respons van de website uit blijft,
neem dan contact met ons op.

Contact Sluiten