HomeOver onsLidmaatschapAdviesScan Landendossiers Nieuws Thema's RegisterWebwinkelContact

Geoorloofde correcties in eindafrekening bouwopdracht

De opdrachtgever van een bouwprestatie had in de eindafrekening van de opdrachtnemer enkele prijsverlagingen en correcties aangebracht.

Kan de opdrachtgever van een bouwprestatie na overhandiging van de door hem getoetste eindafrekening aan de opdrachtnemer achteraf nog afzonderlijke posten in prijs verlagen of zelfs schrappen? Ja, ook al heeft de opdrachtgever twee jaar de tijd genomen, om met zijn bezwaren over de brug te komen, aldus een recentelijk vonnis van het Oberlandesgericht Düsseldorf. Volgens de rechtbank is een opdrachtgever gerechtigd ook na twee jaar nog bezwaren aan te tekenen tegen de eindafrekening van de opdrachtnemer.

 
Bron: STRICK – Rechtsanwälte & Steuerberater
In het concrete geval, dat aanleiding gaf tot de procedure, ging het om het volgende. De opdrachtgever van een bouwprestatie had in de eindafrekening van de opdrachtnemer enkele prijsverlagingen en correcties aangebracht. Vervolgens stuurde hij de getoetste factuur terug naar de opdrachtnemer. Ondanks veelvuldige sommaties betaalde de opdrachtgever niet. Twee jaar later beweerde hij in het kader van een rechtsgeding, dat talrijke posten in de eindafrekening foutief berekend waren. De opdrachtnemer bracht hier tegenin, dat de opdrachtgever gebonden was aan het resultaat van zijn factuurcontrole van weleer, te meer omdat sinds de toetsing van de eindafrekening twee jaar waren verstreken.

Het Oberlandesgericht Düsseldorf stelde de opdrachtnemer in het ongelijk. De verklaring luidde: als een getoetste eindafrekening in afzonderlijke posten prijsverlagingen bevat, betekent dit niet dat de opdrachtgever alle andere posten volledig heeft aanvaard. Ook voor de ingekorte rekeningposten legt de opdrachtgever niet per definitie een erkentenis af. Ook is een opdrachtgever gerechtigd, om zelfs na twee jaar nog bezwaar aan te tekenen tegen een eindafrekening, het recht hierop is na twee jaar niet verbeurd. Gezien deze uitleg van de rechtbank was de opdrachtgever dus nog steeds gerechtigd, bezwaar aan te tekenen tegen de eindafrekening.


Facebook Twitter LinkedIn YouTube Andere share mogelijkheden

Geschreven door Rob Smulders
Datum: 13-05-2015

Terug naar overzicht

Kennis en ondersteuning van Mondi

Mondi bestaat formeel sinds 2001 en is sinds 2005 actief als belangenorganisatie voor Nederlandse en Belgische kopers en eigenaren van vastgoed in het buitenland. De focus ligt op het preventief informeren over juridische, fiscale, financiële en procedurele aspecten die samenhangen met aankoop, bezit en verkoop. Mondi ontsluit hiervoor kennis, praktijkervaringen en een professioneel netwerk ter ondersteuning van een objectief en onderbouwd beoordelingsproces.

Leden kunnen onbeperkt vragen stellen onderaan de pagina van het landendossier of themapagina naar keuze. Daarnaast krijgen zij inzage in antwoorden op vragen die door andere leden zijn gesteld.

Mondi lidmaatschap Plus of Premium
Nu online aanvragen


Criteria Mondi Professional kwaliteitslabel en het Mondi Approved keurmerk

Meld u aan voor de Mondi nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van praktische waardevolle informatie en actuele ontwikkelingen.
Laat u inspireren door reportages: objectief, informatief en betrouwbaar.

De nieuwsbrief wordt maximaal 4x per maand verstuurd
Een moment geduld...
Als respons van de website uit blijft,
neem dan contact met ons op.

Contact Sluiten