HomeOver onsLidmaatschapAdviesScan Landendossiers Nieuws Thema's RegisterWebwinkelContact

Erfbelasting en successierecht in Tsjechië

De erven zijn in dat geval successierechten verschuldigd.

Of in Tsjechië én in Nederland successierecht verschuldigd is door de verkrijger van onroerend goed uit een erfenis, is afhankelijk van de woonplaats van de erflater. Als de erflater in Nederland woont, dan is in Nederland successierecht verschuldigd. Als het onroerend goed zich in Tsjechië bevindt, is tevens het Tsjechische successierecht verschuldigd.

 
Bron: Joost Koch | Hartmanova, juridisch advies
In Nederland geldt het tien-jaar beginsel, iemand met de Nederlandse nationaliteit die emigreert en binnen tien jaar na emigratie overlijdt, wordt geacht ten tijde van overlijden toch in Nederland te wonen. De erven zijn in dat geval successierechten verschuldigd.

Ter voorkoming van dubbele heffing van successierecht in Nederland en het buitenland, heeft Nederland slechts een beperkt aantal (7) verdragen gesloten, met Tsjechië helaas niet. Nederland heeft wel eenzijdig een Besluit ter Voorkoming van Dubbele Belastingheffing afgekondigd. Dit Besluit moet dus worden toegepast op de erfenis waarbij de woonplaats van de erflater in Nederland, maar het onroerend goed in het buitenland is gelegen. Het besluit bepaalt dat de in het buitenland betaalde bedragen hier worden verrekend aan de hand van de vraag hoe sterk de band is tussen een vermogensbestanddeel en het land waar dit zich bevindt. Hoe sterker deze band, hoe meer de Nederlandse fiscus terugtreedt. Hierbij worden de vermogensbestanddelen afzonderlijk bekeken zodat voor ieder deel een andere verrekeningsmethode kan gelden.

Vrijstelling

Facebook Twitter LinkedIn YouTube Andere share mogelijkheden


Dit artikel bevat aanvullende informatie, die uitsluitend door leden van Mondi te raadplegen is, nadat men zich heeft ingelogd.


U bent nog geen lid? Word vandaag nog lid van de belangenorganisatie, profiteer van alle voordelen en keer terug naar deze pagina om deze afgeschermde informatie alsnog te kunnen lezen!
nu lid worden


Geschreven door Rob Smulders
Datum: 18-02-2014

Terug naar overzicht

Kennis en ondersteuning van Mondi

Mondi bestaat formeel sinds 2001 en is sinds 2005 actief als belangenorganisatie voor Nederlandse en Belgische kopers en eigenaren van vastgoed in het buitenland. De focus ligt op het preventief informeren over juridische, fiscale, financiële en procedurele aspecten die samenhangen met aankoop, bezit en verkoop. Mondi ontsluit hiervoor kennis, praktijkervaringen en een professioneel netwerk ter ondersteuning van een objectief en onderbouwd beoordelingsproces.

Leden kunnen onbeperkt vragen stellen onderaan de pagina van het landendossier of themapagina naar keuze. Daarnaast krijgen zij inzage in antwoorden op vragen die door andere leden zijn gesteld.

Mondi lidmaatschap Plus of Premium
Nu online aanvragen


Criteria Mondi Professional kwaliteitslabel en het Mondi Approved keurmerk

Meld u aan voor de Mondi nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van praktische waardevolle informatie en actuele ontwikkelingen.
Laat u inspireren door reportages: objectief, informatief en betrouwbaar.

De nieuwsbrief wordt maximaal 4x per maand verstuurd
Een moment geduld...
Als respons van de website uit blijft,
neem dan contact met ons op.

Contact Sluiten