HomeOver onsLidmaatschapAdviesScan Landendossiers Nieuws Thema's RegisterWebwinkelContact

Reisverzekeraar en alarmcentrale start thuisvaccinaties

Assistance geeft medisch advies voor op reis en streeft ernaar met deze nieuwe dienst meer Nederlanders beter voorbereid op reis te sturen.

Sinds deze week kunnen reizigers met een reisverzekering van Mondial Assistance de vaccinaties gewoon thuis laten doen. De reisverzekeraar en alarmcentrale introduceert deze thuisservice in samenwerking met Thuisvaccinatie.nl, de grootste aanbieder van reisvaccinaties aan huis. Mondial Assistance geeft medisch advies voor op reis, waaronder inentingsadvies, en streeft ernaar met deze nieuwe dienst meer Nederlanders beter voorbereid op reis te sturen. De kosten van thuisvaccinatie worden vergoed door de meeste zorgverzekeraars en de service is ook in de avonduren en in het weekend beschikbaar.

Alarmcentrale Mondial Assistance signaleert dat de helft van de vakantiegangers naar populaire vakantiebestemmingen zoals Egypte, Turkije en Kroatië zonder inentingen op reis gaat*. Door vakantiegangers nu zelfs thuis te informeren over de mogelijke gevaren bij het reizen en het voorkomen van ziekten geeft de reisverzekeraar nog meer invulling aan hun verantwoordelijkheid om reizigers te helpen bij de voorbereiding van een reis.

Samenwerking met gespecialiseerde artsen van Thuisvaccinatie.nl
Gespecialiseerde artsen van Thuisvaccinatie.nl komen bij de mensen thuis om te adviseren en informeren over de benodigde vaccinaties, om vervolgens ook de juiste inenting te geven. De vaccinaties worden door de meeste zorgverzekeraars vergoed (soms gedeeltelijk). Hierdoor is de drempel om goed voorbereid en ingeënt op reis te gaan aanzienlijk verlaagd.

Inenting ook in Europa nodig
Ondanks de recessie gaat Nederland nog massaal op vakantie. Verre, tropische bestemmingen, waarbij verschillende vaccinaties noodzakelijk zijn, worden vaker vervangen door landen dichterbij huis. Ook binnen Europa zijn vaccinaties soms nodig. Zo komt Hepatitis A, een besmettelijke leverontsteking die wordt veroorzaakt door een virus, veelvuldig voor in populaire vakantiebestemmingen als Egypte en Turkije. Een goede voorbereiding en de juiste inentingen zijn voor deze landen dus ook essentieel. In de bosrijke natuurgebieden van Europa, met name Zuid Duitsland, Oostenrijk, Oost Europa, Scandinavië en Rusland is er risico op teken encefalitis. Tekenbeet encefalitis is niet te genezen met medicijnen, maar er is wel een vaccin beschikbaar ter bescherming. Het is aan te raden dat reizigers naar deze gebieden zich hiervoor in sommige gevallen inenten.

Bron: * bron: gezondopreis.nl, Mondial Assistance 

Facebook Twitter LinkedIn YouTube Andere share mogelijkheden

Geschreven door Rob Smulders
Datum: 13-01-2012

Terug naar overzicht

Kennis en ondersteuning van Mondi

Mondi bestaat formeel sinds 2001 en is sinds 2005 actief als belangenorganisatie voor Nederlandse en Belgische kopers en eigenaren van vastgoed in het buitenland. De focus ligt op het preventief informeren over juridische, fiscale, financiële en procedurele aspecten die samenhangen met aankoop, bezit en verkoop. Mondi ontsluit hiervoor kennis, praktijkervaringen en een professioneel netwerk ter ondersteuning van een objectief en onderbouwd beoordelingsproces.

Leden kunnen onbeperkt vragen stellen onderaan de pagina van het landendossier of themapagina naar keuze. Daarnaast krijgen zij inzage in antwoorden op vragen die door andere leden zijn gesteld.

Mondi lidmaatschap Plus of Premium
Nu online aanvragen


Criteria Mondi Professional kwaliteitslabel en het Mondi Approved keurmerk

Meld u aan voor de Mondi nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van praktische waardevolle informatie en actuele ontwikkelingen.
Laat u inspireren door reportages: objectief, informatief en betrouwbaar.

De nieuwsbrief wordt maximaal 4x per maand verstuurd
Een moment geduld...
Als respons van de website uit blijft,
neem dan contact met ons op.

Contact Sluiten