HomeOver onsLidmaatschapAdviesScan Landendossiers Nieuws Thema's RegisterWebwinkelContact

Belastingontduiking via emigratie niet meer mogelijk

Dat kon lucratief zijn als ze hun aandelen verkochten of dividend uit lieten betalen.

Naar het buitenland verhuizen om inkomstenbelasting te ontduiken, is vanaf heden zinloos. Staatssecretaris Eric Wiebes van Financiën sluit de vluchtroute per direct af. Tot 15 september 2015 konden directeuren-grootaandeelhouders en andere eigenaren met een groot belang in een vennootschap, inkomstenbelasting ontduiken door te emigreren.

 
Bron: Rijksoverheid, RTL Nieuws
Dat kon lucratief zijn als ze hun aandelen verkochten of dividend uit lieten betalen.

Normaal gesproken moet bij verkoop of het ontvangen van dividend, belasting betaald worden. Dit kon worden ontweken door emigratie, want dan werd de vermogensgroei omgezet in een zogenaamde 'conserven aanslag'. Deze hoeft niet direct betaald te worden, maar blijft wel staan. Na tien jaar verviel de belastingclaim volledig.

In het Belastingplan 2016 wordt de kwijtschelding geschrapt. De conserverende aanslag blijft voortaan voor onbepaalde tijd openstaan. Daarnaast verdwijnt de bepaling dat emigranten met een aanmerkelijk belang de conserverende aanslag slechts hoeven te voldoen bij een winstuitkering van negentig procent of meer. Voortaan moet bij iedere winstuitkering naar rato belasting worden betaald. Dit voorkomt dat deze groep mensen na emigratie een aanzienlijk deel van de winst incasseert, zonder dat de Nederlandse fiscus dit (volledig) in de heffing kan betrekken. De maatregel levert de Staat op termijn vijfenzestig miljoen euro op per jaar, schrijft het Financieel Dagblad.

Geëmigreerde aanmerkelijkbelanghouders betalen straks evenveel en op hetzelfde moment belasting als niet-geëmigreerde aanmerkelijkbelanghouders.

Niet uitgelekt
Dit belastingplan van Wiebes is een van de weinige voorstellen dat niet uitlekt is. Om te voorkomen dat ondernemers anticiperen op de nieuwe wet, werd ze van kracht vanaf het moment waarop ze openbaar is gemaakt: 15 september 2015, om 15.15 uur. 

Facebook Twitter LinkedIn YouTube Andere share mogelijkheden

Geschreven door Rob Smulders
Datum: 16-09-2015

Terug naar overzicht

Kennis en ondersteuning van Mondi

Mondi bestaat formeel sinds 2001 en is sinds 2005 actief als belangenorganisatie voor Nederlandse en Belgische kopers en eigenaren van vastgoed in het buitenland. De focus ligt op het preventief informeren over juridische, fiscale, financiële en procedurele aspecten die samenhangen met aankoop, bezit en verkoop. Mondi ontsluit hiervoor kennis, praktijkervaringen en een professioneel netwerk ter ondersteuning van een objectief en onderbouwd beoordelingsproces.

Leden kunnen onbeperkt vragen stellen onderaan de pagina van het landendossier of themapagina naar keuze. Daarnaast krijgen zij inzage in antwoorden op vragen die door andere leden zijn gesteld.

Mondi lidmaatschap Plus of Premium
Nu online aanvragen


Criteria Mondi Professional kwaliteitslabel en het Mondi Approved keurmerk

Meld u aan voor de Mondi nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van praktische waardevolle informatie en actuele ontwikkelingen.
Laat u inspireren door reportages: objectief, informatief en betrouwbaar.

De nieuwsbrief wordt maximaal 4x per maand verstuurd
Een moment geduld...
Als respons van de website uit blijft,
neem dan contact met ons op.

Contact Sluiten