HomeAdviesScanOver onsLidmaatschap Landendossiers Nieuws Thema's RegisterWebwinkelContact

Bezit van recreatiewoning wint sterk aan populariteit

De vraag naar recreatiewoningen neemt sterk toe. Door de lage rentestand is het vakantiehuis als belegging weer populair.

De vraag naar recreatiewoningen neemt sterk toe. Door de lage rentestand is het vakantiehuis als belegging weer populair. De voorraad recreatiewoningen is in de afgelopen 10 jaar met ongeveer 15 procent toegenomen. Dit blijkt uit een rapport van het Bureau Stedelijke Planning, in opdracht van de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM), over huidige stand van zaken op de markt voor recreatiewoningen.

Door de financiële en economische crisis was er na 2008 wel sprake van een afname van de groei. Maar op dit moment zijn er weer veel plannen voor de bouw van nieuwe recreatiewoningen.

Foto Ger Hukker, voorzitter NVM - Nederlandse Vereniging van Makelaars o.g. en vastgoeddeskundigen
Download PDF: De_Nederlandse_markt_voor_recreatiewoningen_-_2015
“De toegenomen vraag naar recreatiewoningen is een zeer positieve ontwikkeling. Het geeft aan dat consumenten ook op deze markt meer vertrouwen krijgen. Dit geeft de burger moed”, zegt NVM-voorzitter Ger Hukker. “Met name nieuwe recreatiewoningen zijn bij de consumenten in trek. Nieuw opgeleverde vakantiewoningen verkopen veel beter dan de verouderde voorraad.”

In het afgelopen jaar zijn er circa 1.100 recreatiewoningen in Nederland gerealiseerd. Dit betekent een forse toename ten opzichte van 2012 toen nog sprake was van 400 gerealiseerde woningen. Wel ligt dit aantal nog onder het 10-jarig gemiddelde van 1.500 woningen per jaar.

Uit het rapport blijkt dat er duidelijk een tweedeling in de markt is. De vraag concentreert zich in de regio’s met een grote toeristische aantrekkingskracht. Vooral de kustregio’s, Zeeland en de Waddeneilanden, zijn populair. Vanuit het buitenland trekt de vraag aan, met name vanuit Duitsland.

Ook zijn er regio’s die het moeilijk hebben, zoals Brabant, Drenthe en Limburg. Hier lopen de verkooptijden lopen sterk op. Er is in deze gebieden sprake van een weinig dynamische markt.

De verkooptijden zijn in 2014 met 20 procent toegenomen tot gemiddeld 535 dagen. Dit heeft waarschijnlijk te maken met de problematiek rond de verouderde voorraad. Dit blijkt onder andere in het kustgebied Zuid-Holland waar de verkooptijd fors gestegen (+128 procent) is. Volgens makelaars gaat het hier om een sterk verouderde voorraad. Bovendien heeft de concurrentie van nieuwbouw in Zeeland effect op de vraag. Onder meer in Noord-Holland en Zeeland daalden de verkooptijden.


Facebook Twitter LinkedIn YouTube Andere share mogelijkheden

Geschreven door Rob Smulders
Datum: 09-09-2015

Terug naar overzicht

Kennis en ondersteuning van Mondi

Mondi is sinds 2001 actief voor Nederlandse en Belgische kopers en eigenaren van vastgoed in het buitenland.

De focus ligt op het preventief informeren over juridische, fiscale, financiële en procedurele aandachtspunten die samenhangen met aankoop, bezit, verhuur, emigratie en verkoop van buitenlands vastgoed.

Via landendossiers, themapagina’s, praktijkervaringen en een professioneel netwerk ondersteunt Mondi consumenten bij het beter begrijpen van risico’s, regelgeving en belangrijke aandachtspunten per land en situatie.

Leden kunnen daarnaast vragen stellen in het landendossier of de themapagina naar keuze. Ook krijgen zij toegang tot antwoorden op vragen die eerder door andere leden zijn gesteld.

Mondi lidmaatschap Plus of Premium
Nu online aanvragen


Criteria Mondi Professional kwaliteitslabel en het Mondi Approved keurmerk

Aankoopbegeleiding bij buitenlands vastgoed

Aankoopbegeleiding is de gestructureerde ondersteuning van Mondi bij het aankopen van vastgoed in het buitenland. We helpen je om risico’s en afwijkingen ten opzichte van de gangbare werkwijze in Nederland en België tijdig te signaleren, en om de juiste stappen te zetten richting koopovereenkomst, financiering, due diligence en notariële overdracht.

Mondi treedt op als regisseur: we beoordelen documentatie en afspraken, stemmen af met lokale professionals (makelaar, notaris, advocaat, fiscalist, bouwkundig expert) en bewaken dat voorwaarden, termijnen en verplichtingen voor jou helder en beheersbaar blijven. Aankoopbegeleiding is bedoeld als praktische en preventieve begeleiding gedurende het traject – afgestemd op het land, het dossier en jouw situatie.

Meer over aankoopbegeleiding

Meld u aan voor de Mondi nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van praktische waardevolle informatie en actuele ontwikkelingen.
Laat u inspireren door reportages: objectief, informatief en betrouwbaar.

De nieuwsbrief wordt maximaal 2x per maand verstuurd
Een moment geduld...
Als respons van de website uit blijft,
neem dan contact met ons op.

Contact Sluiten