HomeOver onsLidmaatschapAdviesScan Landendossiers Nieuws Thema's RegisterWebwinkelContact

Op koopjesjacht in Florida

De prijzen van huizen in Florida zijn op dit moment gunstig voor Europeanen, vanwege de financiële problemen in de VS en de lage dollarkoers.

Huizen in Florida worden op dit moment onder de stichtingskosten verkocht. De financiële problemen in de Verenigde Staten dwingen huiseigenaren tot verkoop onder het bedrag waar zij het voor aangekocht of gebouwd hebben. In combinatie met de lage dollarkoers zijn de prijzen voor Europeanen gunstig.

Wie zijn ogen open houdt, kan in Florida woningen kopen voor een interessante prijs. Makelaarskantoor Florivida komt in de praktijk veel voorbeelden tegen van huizen die ver onder de kostprijs verkocht worden. Vorige week kochten ze nog een woning vlakbij Disney, met 7 slaapkamers en 5 badkamers. In 2005 kostte deze villa $579.000,- terwijl hij nu voor $317.500,- van eigenaar is gewisseld. Dit is ruim 45% lager dan de prijs van 2005. Omgerekend naar de huidige koers komt dit neer op € 203.500,-. Een huis met 4 slaapkamers, 3 badkamers en zwembad staat nu voor $213.500,- te koop. Dezelfde woning werd in 2004 voor $325.000,- verkocht. Deze voorbeelden lijken geen uitzonderingen, maar realiteit op dit moment.

Eigenaar
Bij bovenstaande situaties koop je direct van de bank. In Amerika kan de bewoner bij wanbetaling al na 90 dagen uit zijn of haar woning worden gezet. Dit is vervelend voor de oude eigenaar, maar die treft de koper niet meer aan. Emotionele toestanden zijn dus niet aan de orde. De bank heeft een vraagprijs waar in de meeste gevallen nog goed over te onderhandelen valt.

Tour
Geïnteresseerden boeken nu de zogenaamde ‘Foreclosure-trips’. De klanten worden door een makelaar in groepjes rondgeleid. Een plaatselijke mortgage-broker gaat mee voor een eventuele financiering en een bouwbedrijf kan direct een offerte maken voor eventuele kleine aanpassingen of herstelwerkzaamheden. De koopjesjacht gaat meestal langs huizen die recent gebouwd zijn en in groene wijken liggen.


Mondi is een onafhankelijke belangenorganisatie die opkomt voor de collectieve belangen van haar leden en die hen voorziet van preventieve informatie om succesvol een woning in het buitenland aan te schaffen. Met een lidmaatschap van Mondi kunt u onbeperkt vragen stellen over alles wat te maken heeft met de aanschaf en bezit van buitenlands vastgoed. Met Mondi next nieuws blijft u op de hoogte van de meest relevante ontwikkelingen.

 



Facebook Twitter LinkedIn YouTube Andere share mogelijkheden

Geschreven door Rob Smulders
Datum: 13-04-2008

Terug naar overzicht

Kennis en ondersteuning van Mondi

Mondi bestaat formeel sinds 2001 en is sinds 2005 actief als belangenorganisatie voor Nederlandse en Belgische kopers en eigenaren van vastgoed in het buitenland. De focus ligt op het preventief informeren over juridische, fiscale, financiële en procedurele aspecten die samenhangen met aankoop, bezit en verkoop. Mondi ontsluit hiervoor kennis, praktijkervaringen en een professioneel netwerk ter ondersteuning van een objectief en onderbouwd beoordelingsproces.

Leden kunnen onbeperkt vragen stellen onderaan de pagina van het landendossier of themapagina naar keuze. Daarnaast krijgen zij inzage in antwoorden op vragen die door andere leden zijn gesteld.

Mondi lidmaatschap Plus of Premium
Nu online aanvragen


Criteria Mondi Professional kwaliteitslabel en het Mondi Approved keurmerk

Aankoopbegeleiding bij buitenlands vastgoed

Aankoopbegeleiding is de gestructureerde ondersteuning van Mondi bij het aankopen van vastgoed in het buitenland. We helpen je om risico’s en afwijkingen ten opzichte van de gangbare werkwijze in Nederland en België tijdig te signaleren, en om de juiste stappen te zetten richting koopovereenkomst, financiering, due diligence en notariële overdracht.

Mondi treedt op als regisseur: we beoordelen documentatie en afspraken, stemmen af met lokale professionals (makelaar, notaris, advocaat, fiscalist, bouwkundig expert) en bewaken dat voorwaarden, termijnen en verplichtingen voor jou helder en beheersbaar blijven. Aankoopbegeleiding is bedoeld als praktische en preventieve begeleiding gedurende het traject – afgestemd op het land, het dossier en jouw situatie.

Meer over aankoopbegeleiding

Meld u aan voor de Mondi nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van praktische waardevolle informatie en actuele ontwikkelingen.
Laat u inspireren door reportages: objectief, informatief en betrouwbaar.

De nieuwsbrief wordt maximaal 4x per maand verstuurd
Een moment geduld...
Als respons van de website uit blijft,
neem dan contact met ons op.

Contact Sluiten