HomeAdviesScanOver onsLidmaatschap Landendossiers Nieuws Thema's RegisterWebwinkelContact

Vragen en antwoorden over:
Belasting buitenlands vastgoed

05-12-2022 16:54:02
Zijn de aankoopkosten (financieringskosten, overdrachtsbelasting) m.b.t. aankoop huis in Italië fiscaal aftrekbaar in Italië of Nederland?
08-12-2022 14:23:32
Voor over ons bekend zijn de aankoopkosten niet aftrekbaar. Zeker niet als de woning als tweede verblijf gekocht wordt door een particuliere niet-resident (vanuit Italië bezien). Alleen als de huiseigenaar binnen 5 jaar verkoopt en bij de verkoop een meerwaarde realiseert, mogen aankoopkosten van de te belasten winst worden afgetrokken. Als de persoon in kwestie resident wordt in Italië dan moet hij aangifte gaan doen in Italië voor zijn ‘wereldinkomen’ en dan is advies van een Italiaanse belastingadviseur raadzaam. Hoe de fiscale situatie is in Nederland kunnen we niet zeggen, het beste neemt het Mondi lid hiervoor contact op met zijn eigen accountant of belastingadviseur.
09-12-2022 15:46:27
We maken onderscheid tussen een aankoop van een vakantiewoning (tweede woning) en een residentiële woning (eerste woning). Residentiële woning: Wanneer u in Italië resident bent dan kunt u alle kosten, die met de aankoop van het onroerend goed te maken hebben beperkt aftrekken van de Italiaanse inkomstenbelasting.
- (Hypotheek)rente betaald aan een bank (gevestigd binnen de EU) voor een hypothecaire lening van onroerend goed in Italië is aftrekbaar tot een maximum van € 4.000,- per jaar, maar slechts tegen een tarief van 19%. M.a.w. de maximale belastingbesparing bedraagt € 780,-.
- Makelaarskosten zijn aftrekbaar tot een maximum van € 1.000,-., ook hierbij tegen een tarief van 19%, waarmee de maximale belastingbesparing uitkomt op € 190,-.
- Overdrachtsbelasting (imposta di registro, imposta ipotecaria, imposta catastale) en notariskosten zijn fiscaal niet aftrekbaar. Wordt de Italiaanse woning uw hoofdverblijf in de toekomst, maar u resideert voorlopig nog in Nederland, dan zijn er geen aankoopkosten die u kunt aftrekken van de Italiaanse inkomstenbelasting. Ingeval u een woning aankoopt met het oogmerk om dit binnen 18 maanden na de eigendomsoverdracht te gaan gebruiken als eerste woning (prima casa), waardoor u fiscaal naar Italië verhuist, komt u in beginsel in aanmerking voor een tariefsverlaging van de imposta di registro van 9% naar 2%. Hiervoor is wel vereist dat dit oogmerk expliciet wordt vermeld in de notariële akte. Raadpleeg voor bijzondere situaties een Italiaanse belastingdeskundige. In Nederland zijn er geen aftrekbare kosten. Vakantiewoning: Alleen als uw tweede woning verhuurd wordt in Italië mag u een vast percentage van de huur als kosten (5%) aftrekken van de belaste verhuur voor de Italiaanse inkomstenbelasting. Hypotheekrente is zowel in Italië als Nederland niet aftrekbaar. De kadastrale waarde van de Italiaanse woning dient u aan te geven in box 3, onder aftrek van eventuele hypotheekschuld. Dit saldo-bedrag is echter geheel (of bijna geheel) vrijgesteld van belasting, omdat voor buitenlands onroerend goed een speciale tegemoetkoming geldt (aftrek ter voorkoming van dubbele belasting). Raadpleeg uw Nederlandse belastingadviseur.

Pagina's en nieuwsberichten waar deze vraag voorkomt:

Belasting buitenlands vastgoedHypotheek buitenlandVastgoed in Italië
Terug

Meld u aan voor de Mondi nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van praktische waardevolle informatie en actuele ontwikkelingen.
Laat u inspireren door reportages: objectief, informatief en betrouwbaar.

De nieuwsbrief wordt maximaal 2x per maand verstuurd
Een moment geduld...
Als respons van de website uit blijft,
neem dan contact met ons op.

Contact Sluiten