Vragen en antwoorden over:
Vastgoed in Frankrijk
06-11-2019 15:25:44
Ik heb interesse voor een nieuwbouwwoning in Nice welke in 2021 dient te worden afgebouwd. Het project wordt door Rivaprim, een onderdeel van SOGEPROM (80%) en de moedermaatschappij SOCIETE GENERALE gebouwd.
1) Is dit een betrouwbare bouwer?
2) Wordt nieuwbouw met bouwgarantie (dekking faillissement bouwer, gebreken) afgebouwd?
3) Van de verkopende makelaar begreep ik dat 2,5% notariskosten voor koper komen. Is dit gebruikelijk?
4) Kan je bij nieuwbouw onderhandelen over prijzen en andere condities?
1) Is dit een betrouwbare bouwer?
2) Wordt nieuwbouw met bouwgarantie (dekking faillissement bouwer, gebreken) afgebouwd?
3) Van de verkopende makelaar begreep ik dat 2,5% notariskosten voor koper komen. Is dit gebruikelijk?
4) Kan je bij nieuwbouw onderhandelen over prijzen en andere condities?
06-11-2019 15:36:53
Geachte heer/mevrouw,
Bij nieuwbouw in Frankrijk koopt u in een zogenaamde VEFA (vente en état futur d`achèvement). Dat betekent dat u een reserveringscontract tekent om een bepaald `lot` te kopen. Vanzelfsprekend kunt u over dit contract onderhandelen. Afhankelijk van de bouwer, zal het ook mogelijk zijn om bepaalde zaken in de bouw van uw `lot` te wijzigen. Het is gebruikelijk bij nieuwbouw dat de overdracht geschiedt `contrat en main` oftewel vrij op naam. Dat betekent dat er geen notariskosten verschuldigd zouden zijn, maar daar kan contractueel van worden afgeweken.
Wel betaalt u BTW bij nieuwbouw ipv overdrachtsbelasting en dus is belangrijk te letten op de prijs, dat die inclusief BTW wordt aangegeven.
Het is in de bijzondere gevallen van een VEFA contract immer goed om u daarin te laten begeleiden.
07-11-2019 13:26:14
Het is moeilijk om met de grote ontwikkelaars te onderhandelen over de voorwaarden. Over de prijs wil het soms wel lukken en uiteraard kunnen er bouwwijzigingen worden doorgevoerd zoals het ook in Nederland of België geschiedt (meer/minder prijs).
Of de bouwer te vertrouwen is, is moeilijk te bevestigen zonder gedegen onderzoek. Zowel financieel als bouwtechnisch is uit te zoeken. Niet elke ontevreden koper zal zijn betoog uitgebreid op internet plaatsen. Ik ga weleens eerdere projecten bezoeken om te kijken hoe die er nu bij staan. Het beste is met kopers van een recent afgerond project te gaan praten. Het slechtste advies is de adviseur geloven dat altijd alles perfect verloopt. Zolang het goed gaat is iedereen blij en aardig. Belangrijker is te weten wat de reactie is als er foutjes naar boven komen.
De verplichte verzekeringen zijn:
- Responsabilités civiles Décennale;
- Responsabilités civiles du promoteur;
- Assurance Dommage ouvrage;
- Garantie financieres d’achevement.
Ik weet niet zeker of deze laatste verplicht is, maar ik accepteer geen contract van een bouwer die hem niet zou hebben.
08-11-2019 12:03:56
Ik heb het bedrijfskredietrapport bestudeerd. Maximale score (100), goede kredietwaardigheid en geen juridische procedures. Dat is al een goed teken. Het is altijd lastig om betrouwbaarheid te toetsen, maar deze organisatie heeft een goede reputatie opgebouwd. Onderhandelen met deze organisatie zal lastig zijn, maar het is altijd de moeite waard om dit op professionele wijze te proberen. Teken niets zonder de reserveringsovereenkomst juridisch te laten toetsen. Als lid van Mondi kunt u gebruik maken van de juridische QuickScan https://www.mondi.nl/juridische-quickscan/page25-21.php
Wij kunnen u concreet verder helpen en ondersteunen met aankoopbegeleiding https://www.mondi.nl/aankoopbegeleiding/page25-26.php
Pagina's en nieuwsberichten waar deze vraag voorkomt:
Vastgoed in FrankrijkTerug
