Vragen en antwoorden over:
Vastgoed in Griekenland
05-02-2019 11:58:40
Hebben jullie ook contacten met aannemers in Griekenland/Kreta?
Wij gaan met 1 aannemer in gesprek maar willen voor de vergelijking ook met andere aannemers in contact komen. Wellicht kunnen we dat dan meteen regelen als we in februari naar Kreta gaan voor oriënterende gesprekken.
05-02-2019 12:37:19
Mondi kent enkele aannemers op Kreta. Echter, ons advies is om een andere route te kiezen.
Mondi is op de hoogte dat u binnenkort op zoek gaat naar een perceel voor uzelf en enkele studio’s om te verhuren. Het is niet alleen belangrijk dat het perceel aan uw verwachtingen voldoet, maar ook dat uw plannen overeenkomen met de bestemming.
Hoe beter u bent voorbereid, hoe effectiever u te werk kunt gaan. Die voorbereiding is erg belangrijk.
Geef een zorgvuldig geselecteerde makelaar vrijblijvend de opdracht om te scouten naar diverse geschikte percelen, nadat u een begroting hebt gemaakt op basis van uw financiële mogelijkheden.
Als u gaat (ver)bouwen, schakel dan eerst een architect in met een uitstekende reputatie, die u in het gehele proces van een schetsontwerp tot en met de realisatie van de werkzaamheden begeleidt.
De communicatie met de architect is erg belangrijk. Vraag voordat u definitief de keuze maakt een plan van aanpak en leg vast wat u van elkaar mag verwachten.
Maak vooraf duidelijke afspraken over het honorarium en verdeel de vergoeding over diverse fasen van:
- Een schetsontwerp naar een voorlopig ontwerp en vervolgens naar een definitief ontwerp;
- Met het voorlopig ontwerp kan bij de gemeente de bouwvergunning worden aangevraagd;
- De architect kan helpen met het selecteren van één of meerdere aannemers voor het uitbrengen van een offerte. Belangrijke criteria voor de uiteindelijke keuze zijn niet alleen de aanneemsom, maar ook de reputatie. Het voordeel van deze werkwijze is dat de aannemers dezelfde briefing ontvangen voor de werkzaamheden. Vraag bij voorkeur om een open calculatie.
- De architect voert de directie over de uitvoering en houdt dus toezicht op de bouw/verbouwing.
- Periodiek ondertekent de architect certificaten, aan de hand waarvan de aannemer per fase betaald wordt onder inhouding van een percentage dat achter de hand wordt gehouden tot aan de definitieve oplevering.
- Aan het eind van de uitvoering wordt de bouw opgeleverd en indien alles in orde wordt bevonden wordt daarvan acte opgemaakt. Garantiecertificaten en een handleiding voor alle materialen en technische installaties worden aan de opdrachtgever overhandigd. Het huis kan dan ingeschreven worden in het gemeentelijk register en na afgifte van een bewoonbaarheidsverklaring kunnen nutsvoorzieningen als water en gas aangesloten worden (bij nieuwbouw).
Als u het wenselijk vind om uzelf vanuit uw eigen belang te laten begeleiden door Mondi, die u de spiegel voorhoudt, vanuit uw belang handelt, gevraagd en ongevraagd advies verstrekt, adviseren wij u om aankoopbegeleiding Plus af te nemen https://www.mondi.nl/aankoopbegeleiding/page25-25.php
Pagina's en nieuwsberichten waar deze vraag voorkomt:
Vastgoed in GriekenlandTerug
