Vragen en antwoorden over:
Vastgoed in Italië
31-05-2018 14:11:46
De aankoop van een tweede woning in Italië is achter de rug. Dit is allemaal goed verlopen. Nu zijn we verplicht ieder jaar belastingaangifte te doen in Italië. Hoe gaat dit in zijn werk? Krijgen we hiervan bericht? Wij verhuren ons huis niet. Ik neem aan dat dit de belastingaangifte zeer eenvoudig maakt. We hebben geen inkomsten in Italië. Ik ontvang graag meer informatie betreffende belastingaangifte.
01-06-2018 13:18:53
De aangifte van de Imposta Municipale (IMU) is altijd redelijk ingewikkeld mede omdat regels nogal eens worden aangepast en ten dele lokaal bepaald zijn. Daarom laten de meeste Italianen e.e.a. door een commercialista regelen. De IMU wordt 2 x per jaar betaald. Een commercialista zal voor de aangifte tussen € 80 en € 150 per jaar rekenen. Advies is dus ga niet zelf aan de gang maar laat het door een commercialista doen.
01-06-2018 15:36:21
Als je geen inkomsten in Italië haalt hoef je ook geen belastingaangifte te doen, je moet wel inderdaad zoals Rob zegt de IMU betalen (soort onroerende voorheffing op het bezit van een woning) hetgeen je inderdaad best via een commercialista (soort Italiaanse boekhouder) laat doen.
06-06-2018 12:00:48
Ingeval van een eigen, niet aan derden verhuurde, woning is geen inkomstenbelasting (IRPEF) verschuldigd, maar wel de volgende locale belastingen:
• IMU (locale onroerend goed belasting). Voor eerste woningen geldt een volledige vrijstelling, maar daarvan kan alleen sprake zijn als de eigenaar fiscaal inwoner is van Italie (i.c. niet het geval);
• TASI (locale heffing ter dekking van algemene gemeentelijke diensten);
• TARI (locale heffing tbv de vuilophaaldienst).
De aangifte en afdracht is een betrekkelijk eenvoudige procedure. Nieuwkomers adviseer ik doorgaans om zich te wenden tot het gemeentehuis, of de hulp van een locale accountant (commercialista) in te roepen.
Pagina's en nieuwsberichten waar deze vraag voorkomt:
Vastgoed in ItaliëBelasting buitenlands vastgoedTerug
