HomeAdviesScanOver onsLidmaatschap Landendossiers Nieuws Thema's RegisterWebwinkelContact

Vragen en antwoorden over:
Vastgoed in Spanje

12-11-2019 21:46:49
Beste Mondi,
Wij gaan een huis kopen in Spanje en waarschijnlijk in Andalusië. Omgeving Malaga. Het huis zal maximaal €250.000 gaan kosten. Wij zijn met 3 personen, ik en mijn vriendin, al 35 jaar samenwonend zonder geregistreerd partnerschap, maar hebben wel een samenlevingscontract. Wij hebben 2 kinderen van 29 en 26 jaar die niet meer thuis wonen. Wij willen het huis in Spanje kopen met een vriendin, die alleenstaand is, en die 2 kinderen heeft van 30 en 27 jaar die niet meer thuis wonen. Wij wonen nu alle 3 op hetzelfde adres in Nederland. Wij willen alle drie 1/3 eigenaar worden. En uiteindelijk over 1 a 2 jaar alle 3 minder dan 183 dagen per jaar in Spanje verblijven.

Wij hebben een paar vraagjes en wel:
1) NIE-nummer: Als we komend jaar een huis kopen verwachten we niet om er langer dan 3 maanden te wonen, wel over een paar jaar. Hebben we nu dan genoeg aan een witte NIE zodat we die hier nu al kunnen aanvragen bij het consulaat?
2) Moeten we de witte NIE dan over een paar jaar omzetten naar een groene NIE als we toch langer dan 3 maanden per jaar in Spanje blijken te zijn?
3) En hebben we alle 3 een NIE nodig voor de koop?
Moet je al een NIE hebben voordat je overgaat tot kopen?
4) Erfrecht: - Wij willen niet dat het huis verkocht moet gaan worden als 1 (of 2) personen komen te overlijden. Hoe en waar en in welk land moeten we dit laten vastleggen en is dit überhaupt mogelijk. Wij blijven alle 3 Nederlands resident.
5) Hoe gaat het dan met de successierechten en erfenissen?
6) Is een andere vorm van samenleven voordeliger bij overlijden. Als u ons antwoord kan geven op bovenstaande vragen dan zouden we dat heel fijn vinden.
Met vriendelijke groet,
Henry Luijcx
13-11-2019 10:40:11
Geachte heer Luijcx,

In antwoord op uw vragen:
1) Als u niet of niet langer dan 3 maanden per jaar in Spanje bent, volstaat het hebben van een NIE-nummer (dat u inderdaad bij het Spaanse consulaat te A´dam kunt aanvragen), zonder enige verblijfsstatus.
2) EU-burgers kunnen langer dan 3 maanden in Spanje verblijven indien zij voldoen aan (onder andere) een of meer van de volgende voorwaarden:
• Zij hebben werk in Spanje (freelance danwel in dienstverband);
• Zij hebben aantoonbaar voldoende financiële middelen voor hun levensonderhoud en dat van hun eventuele gezin (dit bedrag wordt jaarlijks door de overheid vastgesteld) alsmede een ziektekostenverzekering, die hen in staat stelt geen beroep te hoeven doen op de Spaanse sociale zekerheid;
• Zij zijn student en als zodanig in opleiding bij een officiële Spaanse onderwijsinstantie, en in het bezit van een ziektekostenverzekering;
• Zij komen naar Spanje in het kader van gezinshereniging;
3) Iedereen die een woning koopt of een aandeel daarin heeft een NIE-nummer nodig. Dat nummer is uiterlijk nodig op de dag van de ondertekening van de notariële transportakte.
4) De eigenaren kunnen in hun testament aan een of meer van hun erfgenamen of legatarissen een last of voorwaarde opleggen met betrekking tot de woning in Spanje. De strekking van die last of voorwaarde is dan -bijvoorbeeld- dat de woning of onverdeelde aandelen daarin slechts verkocht. kunnen worden bij overeenstemming tussen alle eigenaren. Het testament kunt u zowel in Nederland als in Spanje laten verlijden.
5) Als u allen in Nederland blijft wonen, zal ingeval van overlijden, in Spanje erfbelasting moeten worden betaald over de waarde van het tot de nalatenschap behorende deel van de woning. Deze Spaanse erfbelasting wordt betrokken in de Nederlandse aangifte en het in Spanje betaalde wordt in in NL in mindering gebracht op grond van het Nederlandse besluit voorkoming dubbele belasting.
6) Fiscaal is een huwelijk altijd het voordeligst. De niet-gehuwde partner valt in het hoogte erfbelastingtarief.
13-11-2019 10:46:55
Als u contact hebt met een makelaar, laat dan in ieder geval via Mondi een antecedentenonderzoek verrichten. Daar zijn voor leden van Mondi geen kosten aan verbonden. Wilt u het zekere voor het onzekere, maak dan gebruik van aankoopbegeleiding https://www.mondi.nl/aankoopbegeleiding/page25-26.php
De kosten kunt u terug verdienen als Mondi namens u de onderhandelingen voert.

Raadpleeg voor aanvullende informatie de publicaties:
Tijdig Spaans NIE-nummer aanvragen https://www.mondi.nl/tijdig-spaans-nie-nummer-aanvragen/page18__1799.php
Ongehuwd een huis in Spanje https://www.mondi.nl/ongehuwd-een-huis-in-spanje/page18__1686.php

Pagina's en nieuwsberichten waar deze vraag voorkomt:

Vastgoed in SpanjeErven en schenken buitenland
Terug

Meld u aan voor de Mondi nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van praktische waardevolle informatie en actuele ontwikkelingen.
Laat u inspireren door reportages: objectief, informatief en betrouwbaar.

De nieuwsbrief wordt maximaal 2x per maand verstuurd
Een moment geduld...
Als respons van de website uit blijft,
neem dan contact met ons op.

Contact Sluiten