Vragen en antwoorden over:
Vastgoed in Duitsland
20-01-2025 09:51:04
Als er in een notariële akte beschreven staat dat de zoon van de eigenaar de vakantiewoning erft, moet er dan nog belasting over betaald worden?
20-01-2025 10:04:30
Jazeker, beperkte belastingplicht geldt voor buitenlanders die niet in Duitsland wonen maar in Duitsland gelegen of daar gehouden vermogensgedeeltes erven of geschonken krijgen. Er dient binnen een bepaalde periode erfbelasting betaald te worden over de economische waarde van de vakantiewoning.
Tussen Duitsland en Nederland bestaat geen verdrag ter voorkoming van dubbele belastingheffing over de erfbelasting. Hetgeen betekent dat, afhankelijk van de constellatie, zowel in Duitsland als in Nederland belasting moet worden betaald. De reeds in het buurland betaalde belastingen zullen echter worden afgetrokken.
Mondi zal op basis van meer achtergrondinformatie contact leggen met een erfrechtspecialist die bekend is met het Duitse en Nederlandse belastingstelsel voor vervolgstappen.
Pagina's en nieuwsberichten waar deze vraag voorkomt:
Vastgoed in DuitslandTerug
