Zoeken:
Home > Nieuwsoverzicht > Lichte daling prijzen onroerend goed Tsjechië
Onze nieuwsbrief

Lichte daling prijzen onroerend goed Tsjechië


De prijzen van Tsjechisch onroerend goed zijn in het tweede kwartaal van 2009 met 5,5 procent gedaald. Dit volgt uit de officiële cijfers van het Tsjechisch Statistisch Bureau. Het is het tweede opeenvolgende kwartaal dat de Tsjechische prijzen dalen.

De huizenprijzen daalden in Praag met 4,5 procent en in de overige regio’s met 6,3 procent. Volgens het statistische bureau daalden de prijzen sneller in het tweede kwartaal dan in het eerste. Met een gemiddelde daling van 5,5 procent is de prijsdaling niet extreem.

Stijgingen
De afgelopen jaren zijn de huizenprijzen in Tsjechië behoorlijk gestegen. Uit de gegevens van het statistisch bureau blijkt dat de gemiddelde huizenprijzen in het land momenteel 55,7 procent hoger dan de gemiddelde huizenprijzen in 2005. Voor Praag is dat 45,2 procent en voor de overige regio’s 66,2 procent.

Positieve trend?
Hiertegenover staat dat sommige Tsjechische makelaars een tegengestelde beweging constateren.
Volgens verkooporganisatie Lexxus beginnen de prijzen juist minder snel te dalen en is het actuele prijsniveau beland op het niveau van januari 2008. De organisatie claimt dat de kwalitatieve woningen op goede locaties minder in waarde dalen, terwijl met name oudere objecten op ongunstige locaties wel sterk in waarde dalen.

Bron: The Prague Daily Monitor en het Tsjechisch Statistisch Bureau

Eerder in het nieuws:
Belasting terugvorderen in Tsjechië

Landendossier  
Landendossier Tsjechië Meer informatie over de aanschaf en bezit van een (tweede) huis in Tsjechië
Deel dit artikel met anderen: Tell a friend!

Mondi is een onafhankelijke belangenorganisatie die opkomt voor de collectieve belangen van haar leden en die hen voorziet van preventieve informatie om succesvol een woning in het buitenland aan te schaffen. Met een lidmaatschap van Mondi kunt u onbeperkt vragen stellen over alles wat te maken heeft met de aanschaf en bezit van buitenlands vastgoed. De investering hebt u zo terugverdiend. Met Mondi next nieuws blijft u op de hoogte van de meest relevante ontwikkelingen.


Datum: 28-07-2009

Jamie Alberts
Redacteur


Terug naar overzicht

Reageren

Geen berichten gevonden.
 

Bericht
Bent u al lid van Mondi of heeft u zich kosteloos geregistreerd: Ja     Nee
Typ deze code over in het hokje hieronder!
Code:
 
Meld u nu aan voor de wekelijkse update van Mondi next nieuws en blijf op de hoogte van de meest relevante ontwikkelingen: objectief, informatief en betrouwbaar. aanmelden

Publieke beoordeling

Hoe wordt uw makelaar / projectontwikkelaar beoordeeld? Geef ook uw mening!
naar de beoordeling lijst Stem nu