HomeOver onsLidmaatschapAdviesScan Landendossiers Nieuws Thema's RegisterWebwinkelContact

Bulgarije


Welkom in het landendossier over Bulgarije!
Dit dossier is in voorbereiding. Mondi anticipeert op vragen en behoeften van haar leden. De informatie is deels afgeschermd, dus niet voor alle bezoekers van deze website toegankelijk.

Mondi leden kunnen onbeperkt vragen stellen
U zult ongetwijfeld veel vragen hebben over het koopproces, bezit of verkoop van een (tweede) woning. Mondi adviseert haar leden zonder meerkosten in collectief verband en tegen een vaste prijsafspraak ook persoonlijk, zodat u tot een weloverwogen beslissing kunt komen.
Leden kunnen onderaan deze pagina onbeperkt vragen stellen over een succesvolle aan- of verkoop van een huis in Bulgarije.


Het laatste nieuws uit Bulgarije:

Nieuws

Buitenlands vastgoed, schenken en erfbelasting in 2026

Wie een woning in het buitenland koopt, denkt meestal aan levensstijl, rendement, verhuur of emigratie. Veel minder aandacht gaat uit naar wat er later gebeurt met het vermogen, de woning of de overdracht aan kinderen en kleinkinderen. Toch spelen juist erfbelasting, schenken, internationale erfrechtregels en buitenlandse procedures een steeds grotere rol. Sommige families kiezen ervoor vermogen al tijdens leven over te dragen, terwijl anderen pas bij overlijden met complexe internationale regelgeving worden geconfronteerd. Mondi zet de belangrijkste aandachtspunten, verschillen en veelgemaakte onderschattingen overzichtelijk uiteen.
lees verder

Nieuws

Waarschuwing voor beleggen in grondkavels: voorkomen is beter dan genezen

Mondi heeft de afgelopen jaren al regelmatig aandacht besteed aan de risico’s van beleggen in buitenlandse grondkavels. Toch blijkt in de praktijk dat met name onervaren beleggers nog steeds in dezelfde valkuilen stappen. Hoge rendementen, indrukwekkende toekomstplannen en relatief lage instapbedragen maken dergelijke projecten aantrekkelijk, terwijl belangrijke risico’s vaak onderbelicht blijven. Juist daarom blijft waarschuwen noodzakelijk: voorkomen is vrijwel altijd beter dan genezen.
lees verder

Nieuws

Onder de tafel uw tweede woning kopen of verkopen? Juridische en fiscale risico’s

Bij de aankoop of verkoop van een tweede woning in het buitenland wordt met enige regelmaat voorgesteld een deel van de koopprijs contant te betalen of buiten de notariële akte te houden. Dit wordt vaak gepresenteerd als gebruikelijk of fiscaal aantrekkelijk. In de praktijk blijkt echter dat dergelijke contante nevenbetalingen kunnen leiden tot bewijsproblemen, fiscale nadelen en juridische onzekerheid. Mondi ziet deze situaties regelmatig en acht het van belang kopers expliciet te wijzen op de mogelijke consequenties.
lees verder

Nieuws

Wonen in de Europese Unie: waarom wooncijfers context geven, maar geen aankoopadvies zijn

Deze pagina beschrijft de verschillen in wonen binnen de Europese Unie, met nadruk op eigendom, huren, koopprijzen, huurprijzen en overbewoning. De informatie is bedoeld voor Nederlandse en Belgische kopers en/of eigenaren van vastgoed in het buitenland. De pagina legt uit waarom Europese wooncijfers vaak verkeerd worden geïnterpreteerd bij aankoop-, emigratie- en investeringsbeslissingen, en welke risico’s dat kan opleveren. De informatie is gebaseerd op geldende Europese statistieken en praktijkervaringen van Mondi. De tekst bevat geen marketing of meningen, maar feitelijke en procedurele uitleg.
lees verder

Nieuws

Verschil tussen advocaat, jurist en juridisch adviseur

De aankoop van een woning in het buitenland is een belangrijke beslissing waarbij vaak grote financiële belangen spelen. Juist daarom is het onverstandig om zonder juridische ondersteuning een koopovereenkomst te ondertekenen. Een onafhankelijke advocaat kan de (voorlopige) overeenkomst controleren en uitsluitend uw belang bewaken. In veel landen neemt de advocaat bovendien de rol op zich die in Nederland of België vaak door een notaris wordt vervuld. De notaris in het buitenland heeft doorgaans een beperktere taak.
lees verder

Nieuws

Stappenplan: rendement uit je tweede woning halen

Blog Nikki Koppedraaijer, medeoprichter en eigenaar van Bnbverhuurcursus.nl: “Heb jij een tweede woning en wil je hier zoveel mogelijk rendement uit halen? Heb je ooit wel eens gedacht aan recreatieve verhuur of de rekensom gemaakt wat een recreatieve woning kan opleveren? Volg het stappenplan en start met het verhuren van jouw vakantiewoning met inachtneming van opmerkingen Mondi.
lees verder

Nieuws

Europese huizenprijzen met 30,9 procent gestegen sinds 2010

Eurostat is het bureau voor de statistiek van de Europese Unie dat betrouwbare statistieken en indicatoren voor heel Europa publiceert waardoor landen en regio's met elkaar kunnen worden vergeleken. Dat levert waardevolle informatie op en per land/regio kunnen er behoorlijke verschillen zijn. De stijging van de Europese huurprijzen (plus 15,3 procent) staat in schril contrast met de stijging van de huizenprijzen (plus 30,9 procent) sinds 2010.
lees verder

Nieuws

Prijsontwikkelingen Europese huizenmarkt

In het vierde kwartaal van 2020 stegen de huizenprijzen, gemeten aan de hand van de Huizenprijsindex, in het eurogebied met 5,4 procent en met 5,7 procent in de EU vergeleken met hetzelfde kwartaal vorig jaar. Voor het eurogebied is dit het hoogste jaarlijkse stijging sinds het vierde kwartaal van 2006. cijfers zijn afkomstig van Eurostat, het statistische bureau van de Europese Unie.
lees verder

Nieuws

Bloggers, vloggers en schrijvers gezocht

Het bereik van Mondi via haar website is groot voor de nichemarkt waarin de belangenorganisatie actief is. In 2019 bezochten maar liefst 531.807 bezoekers de website van Mondi en werden 2.527.302 pagina's (lees: voornamelijk artikelen)* geraadpleegd over het tweede huis, emigreren en beleggen in vastgoed. Dit jaar gaan we die aantallen niet meer realiseren. Vanaf 2001 heeft Mondi een uitgebreid internationaal netwerk opgebouwd, maar de redactie staat altijd open voor (ervarings)deskundigen die kennis en ervaring via het platform van Mondi willen delen.
lees verder

Beoordelingssysteem actieve organisaties uit de branche

In het nieuwe beoordelingssysteem kunt u ook via de landendossiers adviseurs beoordelen en raadplegen die zich (in)direct actief bezig houden met de aanschaf of bezit van vastgoed in het buitenland zoals advocaten, fiscalisten, belastingadviseurs, hypotheekadviseurs, architecten, gestors en verzekeringsadviseurs.
Ziet u het Mondi Approved Keurmerk? Dan voldoet de partij aan 25 strenge eisen, gecontroleerd door Mondi!
Ziet u het Mondi Professional kwaliteitslabel? Dan voldoet de organisatie aan 10 kwalificaties.


Kennis en ondersteuning van Mondi

Mondi is sinds 2001 actief voor Nederlandse en Belgische kopers en eigenaren van vastgoed in het buitenland.

De focus ligt op het preventief informeren over juridische, fiscale, financiële en procedurele aandachtspunten die samenhangen met aankoop, bezit, verhuur, emigratie en verkoop van buitenlands vastgoed.

Via landendossiers, themapagina’s, praktijkervaringen en een professioneel netwerk ondersteunt Mondi consumenten bij het beter begrijpen van risico’s, regelgeving en belangrijke aandachtspunten per land en situatie.

Leden kunnen daarnaast vragen stellen in het landendossier of de themapagina naar keuze. Ook krijgen zij toegang tot antwoorden op vragen die eerder door andere leden zijn gesteld.

Mondi lidmaatschap Plus of Premium
Nu online aanvragen


Criteria Mondi Professional kwaliteitslabel en het Mondi Approved keurmerk

Uitgelichte producten uit onze webshop:

Vraag en Antwoord

04-06-2019 Anonieme bezoeker (beantwoord):
"In 2008 hebben wij in Bulgarije grond aangekocht met daarop een woning. We hebben er echter jaren niets mee gedaan. We zijn nu op zoek naar informatie over de status van het grondstuk en een mogelijkheid om dit te verkopen. We hebben echter geen idee hoe we aan die informatie moeten komen of de wijze om grond te verkopen. Kan uw belangenorganisatie hierbij helpen? Wat zijn hiervan de kosten?"
Rob Smulders (Directeur bij Mondi, de belangenorganisatie):
"Mondi kan u als lid van onze belangenorganisatie op verschillende manieren helpen.

1. Als lid kunt u onbeperkt vragen stellen, waarbij wij onderscheid maken tussen een Mondi lidmaatschap Plus of Mondi lidmaatschap Premium. Wij kunnen u helpen om toegang te krijgen tot het kadaster in Bulgarije. Een Mondi lidmaatschap Plus link volstaat als u de Bulgaarse taal machtig bent.
2. Een Mondi lidmaatschap Premium link is aan te bevelen als u persoonlijke begeleiding wenst, waarin het eerste uur is verdisconteerd in de contributie.
3. Indien gewenst, kunnen wij u de dienst verkoopbegeleiding link aanbieden."

Log in om een antwoord te plaatsen

inloggen sluiten
23-03-2019 H.C.M. Blom - Louwers (beantwoord):
"Beste heer of mevrouw, Is het mogelijk dat u me informatie toestuurt wat betreft het kopen van een huis of appartement in Sophia of omgeving. Wat is wijs om te kopen? Zijn er nieuwbouw projecten? Zijn er landerijen/boerderijen te koop? Ik hoor graag van u."
Rob Smulders (Directeur bij Mondi, de belangenorganisatie):
"Mondi kan u op basis van de door u verstrekte gegevens geen informatie toesturen. Wel kunt u als lid van onze belangenorganisatie gebruik maken van aankoopbegeleiding link

Hierbij inventariseren wij eerst uw wensen en verstrekken wij een zorgvuldig gescreende makelaar die actief is in de regio waar u interesse naar uit gaat in Bulgarije een zoekopdracht waarbij uw privacy gewaarborgd blijft zolang u dat wenst. Mondi handelt uitsluitend uit uw belang en ontvangt dus ook geen fee of commissie van derden."

Log in om een antwoord te plaatsen

inloggen sluiten

Word lid om een vraag te plaatsen.
Antwoorden op vragen zijn uitsluitend door leden te raadplegen.


inloggen / registreren

Meld u aan voor de Mondi nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van praktische waardevolle informatie en actuele ontwikkelingen.
Laat u inspireren door reportages: objectief, informatief en betrouwbaar.

De nieuwsbrief wordt maximaal 2x per maand verstuurd
Een moment geduld...
Als respons van de website uit blijft,
neem dan contact met ons op.

Contact Sluiten