HomeOver onsLidmaatschapAdviesScan Landendossiers Nieuws Thema's RegisterWebwinkelContact

Begroting aankoop Italiaans vastgoed

Nuttig daarbij is te weten welk budget er over is om die verbouwingen tot een goed eind te brengen en dus hoeveel euro’s er eerst nog uitgegeven moeten worden bovenop de aankoopprijs.

Column Nicolas Dewulf 1

“Voor Eric en Anne ligt de aankoopfase nu definitief achter de rug. Ze hebben ondertussen ook een behoorlijk zicht op wat ze met de twee woningen willen beginnen, dus kan er gestart worden met plannen tekenen, aannemers zoeken, offertes opvragen, verbouwingen opstarten, et cetera. Nuttig daarbij is te weten welk budget er over is om die verbouwingen tot een goed eind te brengen en dus hoeveel euro’s er eerst nog uitgegeven moeten worden bovenop de aankoopprijs.

 
Deel 1 Aankoop huis Italië als vakantie-impuls
Deel 2 Flesje gekraakt op aankoop in Piemonte 
Deel 3 De aanloop naar aankoop Italiaans huis 
Deel 4 Ondertekening notariële akte middels volmacht 
Deel 5 Interview met kopers van droomplek in Piemonte
Deel 6 Agrarisch voorkooprecht
Deel 7 Home restaurant in Piemonte 
Deel 8 Begroting aankoop Italiaans vastgoed
Deel 9 Betrouwbare aannemer voor verbouwing in Italië
Deel 10 Voorspoedig verloop van Italiaanse verbouwing
Deel 11 Plek die passies doet versmelten

Ten eerste is er de makelaar die gemiddeld, afhankelijk van de waarde van de woning en de geboden diensten, tussen de twee en vier procent van de aankoopprijs krijgt, plus 22 procent BTW. Vervolgens komt de notaris, die als richtprijs gemiddeld, afhankelijk van de moeilijkheid van het dossier, ergens tussen de een en maximum drie procent van de aankoopsom vraagt, plus 22 procent BTW. Bovenop deze honoraria wil de staat natuurlijk ook zijn deel door middel van zegels, een extra belasting, een uittreksel uit het kadaster, enzovoorts, waarvoor toch een bedrag van gemiddeld 500 euro voorzien moet worden. 

Belastingen
Daarnaast zijn er uiteraard de belastingen op de aankoop van een woning. In principe is het zo dat er voor de aankoop van een woonhuis zeven procent registratierechten betaald worden (vijftien procent op terrein en alles wat in kadaster voor terreinen gekend is, dus ook de ‘agrarische’ gebouwen), plus twee procent hypotheekrechten en een procent kadasterrechten, in totaal tien procent bovenop de aankoopprijs dus. Gelukkig kan wel gevraagd worden deze tien procent te berekenen over de kadastrale waarde van de woning en niet over de effectieve verkoopprijs wat, gelet op de verouderde toestand van de waardebepalingen bij het kadaster, 

1 Nicolas Dewulf is afgestudeerd in 1992 als licentiaat in de rechten aan de universiteit van Gent (België), een zevental jaar ervaring als jurist, twee jaar als productmanager van een administratieve dienstverlening en tenslotte zeven jaar ervaring aan de balie als zelfstandig advocaat. Hij heeft op zijn veertigste de stress achter zich gelaten en heeft samen met zijn Italo-Belgische vriendin een agriturismo opgestart in Merana, op de grens van Piemonte en Ligurië. Ze hebben naast een biologische lavendelboerderij tevens vier volledig vernieuwde vakantie-appartementen met volledig uitgeruste keuken en ontvangen midden in de natuur en de rust al sedert 2009 gasten, hoofdzakelijk uit België en Nederland. Sinds kort is Nicolas Dewulf erkend makelaar in Italië.



Facebook Twitter LinkedIn YouTube Andere share mogelijkheden


Dit artikel bevat aanvullende informatie, die uitsluitend door leden van Mondi te raadplegen is, nadat men zich heeft ingelogd.


U bent nog geen lid? Word vandaag nog lid van de belangenorganisatie, profiteer van alle voordelen en keer terug naar deze pagina om deze afgeschermde informatie alsnog te kunnen lezen!
nu lid worden


Geschreven door Rob Smulders
Datum: 18-03-2015

Terug naar overzicht

Kennis en ondersteuning van Mondi

Mondi is sinds 2001 actief voor Nederlandse en Belgische kopers en eigenaren van vastgoed in het buitenland.

De focus ligt op het preventief informeren over juridische, fiscale, financiële en procedurele aandachtspunten die samenhangen met aankoop, bezit, verhuur, emigratie en verkoop van buitenlands vastgoed.

Via landendossiers, themapagina’s, praktijkervaringen en een professioneel netwerk ondersteunt Mondi consumenten bij het beter begrijpen van risico’s, regelgeving en belangrijke aandachtspunten per land en situatie.

Leden kunnen daarnaast vragen stellen in het landendossier of de themapagina naar keuze. Ook krijgen zij toegang tot antwoorden op vragen die eerder door andere leden zijn gesteld.

Mondi lidmaatschap Plus of Premium
Nu online aanvragen


Criteria Mondi Professional kwaliteitslabel en het Mondi Approved keurmerk

Aankoopbegeleiding bij buitenlands vastgoed

Aankoopbegeleiding is de gestructureerde ondersteuning van Mondi bij het aankopen van vastgoed in het buitenland. We helpen je om risico’s en afwijkingen ten opzichte van de gangbare werkwijze in Nederland en België tijdig te signaleren, en om de juiste stappen te zetten richting koopovereenkomst, financiering, due diligence en notariële overdracht.

Mondi treedt op als regisseur: we beoordelen documentatie en afspraken, stemmen af met lokale professionals (makelaar, notaris, advocaat, fiscalist, bouwkundig expert) en bewaken dat voorwaarden, termijnen en verplichtingen voor jou helder en beheersbaar blijven. Aankoopbegeleiding is bedoeld als praktische en preventieve begeleiding gedurende het traject – afgestemd op het land, het dossier en jouw situatie.

Meer over aankoopbegeleiding

Meld u aan voor de Mondi nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van praktische waardevolle informatie en actuele ontwikkelingen.
Laat u inspireren door reportages: objectief, informatief en betrouwbaar.

De nieuwsbrief wordt maximaal 2x per maand verstuurd
Een moment geduld...
Als respons van de website uit blijft,
neem dan contact met ons op.

Contact Sluiten