|
|
|
|||
|
Onze nieuwsbrief | |||
servicehome over Mondi Mondi lidmaatschap vraag en antwoord autohuur vergelijk beste hoteldeal contactinformatienieuwsoverzicht achtergrond landendossier brancheregister makelaars projectreportages agendawebwinkelproducten winkelwagenforumkopersbelangen reactiesadverterenmogelijkheden criteria algemene voorwaardenPoll
Dat we als mensen naïef zijn, is geen nieuws. Maar hoe controleert u met wie u zaken doet bij aanschaf van vastgoed in het buitenland?
|
Verenigd wonenAls u in Spanje onroerend goed koopt, is de kans zeer groot dat u automatisch lid wordt van de vereniging van appartementseigenaars, waarvan de juridische rechten en plichten zijn vastgelegd in de wet ‘Ley de Propiedad Horizontal’. Wij zetten de belangrijkste punten voor u uiteen. De ‘Ley de Propiedad Horizontal’ is van toepassing indien u een appartement in een appartementencomplex koopt waarbij bepaalde voorzieningen bestemd zijn voor gemeenschappelijk gebruik. Bijvoorbeeld het gezamenlijke gebruik van trappen, liften, verlichting, evenals gezamenlijk onderhoud. Er dient sprake te zijn van een gemeenschap van onroerendgoedeigenaren (communidad de propietarios). Onroerend goed in een urbanisatie met gemeenschappelijk gebruik van wegen, tuinen, zwembad, straatverlichting waar ook het onderhoud en het management gemeenschappelijk geregeld is, valt niet onder deze wet. In dat geval is de ‘Ley del Suelo’ van toepassing. Er bestaan verschillende gemeenschappen naast elkaar; de meest bekende is de zogenaamde “entidad urbanistica colaboradora de gestión y conservatión”(EUC, de samenwerkende urbanisatie-eenheid voor management en onderhoud). Onroerend goed in een urbanisatie wordt door een andere wet geregeerd dan onroerend goed behorende tot een appartementencomplex. Beide wetten geven de structuur aan waarbinnen voormelde gemeenschappen dienen te opereren. Onroerend goed dat voormelde kenmerken niet bezit, valt niet onder één van deze wetten. ‘Ley de Propiedad Horizontal’ Wat zijn nu de rechten en plichten van de leden van voormelde vereniging? De leden hebben de volgende rechten:
De leden hebben de volgende verplichtingen:
Om onaangename verrassingen te voorkomen, moet u alle relevante stukken grondig bestuderen. Het is uitdrukkelijk aan te raden de kadastrale uittreksels, de onderhavige notariële akte, de statuten en het huishoudelijk reglement door een adviseur te laten beoordelen. Er moet altijd naar de volgende zaken gekeken worden:
De statuten en het daarbij huishoudelijk reglement zijn tevens zeker een nader onderzoek waard. Er kunnen regelingen instaan, die niet aan uw wensen voldoen. Denk daar bij aan regelingen omtrent onderhoud, de kleur van de buitengevel, het houden van huisdieren, het gebruik van het zwembad en andere gemeenschappelijke zaken, het parkeren van auto’s, etcetera. Om de vereniging van appartementseigenaars draaiende te houden, is er een bestuur aangesteld. De belangrijkste spelers in het geheel zijn:
De taken van alle genoemde functionarissen kunnen in één persoon verenigd zijn. De president
De vice-president De administrateur De secretaris (m/v) Dit artikel is geschreven door Mr. Rolf Bakker, verbonden aan adviesbureau Florin Wish, en afkomstig uit Mondi Magazine 11, zevende jaargang - nummer 2 najaar 2007.
|
Meld u nu aan voor de wekelijkse update van Mondi next nieuws en blijf op de hoogte van de meest relevante ontwikkelingen: objectief, informatief en betrouwbaar.
aanmelden
Publieke beoordeling
Hoe wordt uw makelaar / projectontwikkelaar beoordeeld? Geef ook uw mening!
|
| © copyright 2008 Mondi, de belangenorganisatie | disclaimer | privacy | Creatie door Initium |