|
|
|
|||
|
Onze nieuwsbrief | |||
servicehome over Mondi Mondi lidmaatschap vraag en antwoord autohuur vergelijk beste hoteldeal contactinformatienieuwsoverzicht achtergrond landendossier brancheregister makelaars projectreportages agendawebwinkelproducten winkelwagenforumkopersbelangen reactiesadverterenmogelijkheden criteria algemene voorwaarden |
Nieuwbouw(en) in SpanjeIn de vorige uitgave van Mondi is uitvoerig aandacht besteed aan de problemen rond eigenbouw in Spanje. Zijn dergelijke problemen te vermijden of is het nu eenmaal een onlosmakelijk risico wanneer iemand een woning in het buitenland koopt? Hoe gaat het kopen van een bouwkavel en het bouwen van een huis in Spanje in z’n werk? Het begint altijd met het verlangen naar een (tweede) huis in het buitenland. Aanvankelijk zijn de enige concrete wensen een beter klimaat en een goede (en snelle) bereikbaarheid. Al snel blijken landen als Italië, Frankrijk, Portugal en Spanje aan deze twee belangrijke wensen te voldoen. Voor welke Middellandse Zeebestemming uiteindelijk wordt gekozen is een persoonlijke keuze. Welk land/cultuur spreekt het meeste aan? Degenen die na het lezen van vakbladen en het bezoeken van websites en beurzen besluiten zich in Spanje te vestigen, kunnen vervolgens terecht bij vele duizenden makelaars. Nieuwbouw Het kan niet genoeg benadrukt worden dat de koper sowieso veel ellende kan voorkomen als hij zich laat begeleiden door betrouwbare adviseurs, zoals bijvoorbeeld een goede makelaar, jurist of architect. Bouwperceel
Wetgeving Faillissement Er kan voor gekozen worden eerst een bouwperceel te verwerven en pas daarna op zoek te gaan naar een architect die het huis naar de wensen van de koper kan ontwerpen. In het merendeel van de gevallen koopt men echter van een projectontwikkelaar. De koper kan dan kiezen uit één of meerdere type woningen die gebouwd worden op een bouwperceel, deeluitmakende van een project. Vanzelfsprekend is de keuze dan beperkter dan wanneer er sprake is van zelfbouw op een bouwperceel. Bij zelfbouw dient op zoek te worden gegaan naar een architect en een aparejador (opzichter). Deze laatste dient het liefst onafhankelijk te zijn van de architect. De architect zal de koper door het hele bouwproces leiden (vanaf het ontwerp tot en met de oplevering), terwijl de aparejador namens de koper de gehele bouwfase controleert. Koop-aannemingsovereenkomst
Aansprakelijkheid
Let op: vraag voor elke betaling een bankgarantie en voor de afbouw een afbouwgarantie, zodat bij een eventueel faillissement reeds voldane termijnen kunnen worden teruggekregen en het huis zonder meerkosten kan worden afgebouwd. Bij oplevering van de bouw dient de koper van de bouwondernemer de navolgende drie documenten te ontvangen:
Belangrijke punten
Het wordt in Spanje steeds gebruikelijker dat niet meer dan vijftig procent van de bouwsom wordt aanbetaald. Het restant wordt voldaan bij oplevering, hetzij via een hypotheek, hetzij contant. Het is verstandig om er rekening mee te houden dat de BTW (IVA) bij ‘los land’ zestien procent bedraagt. Los land betekent in dit geval ‘aankoop van land zonder aannemingsovereenkomst.’ Wanneer er een koop- en aannemingsovereenkomst wordt getekend, bedraagt de BTW (IVA) zeven procent over zowel de grond als het gebouwde. De conclusie? Wie rekening houdt met bovenvermelde adviezen en deskundige hulp inschakelt, kan met een gerust hart een woning laten bouwen in Spanje. Bovenstaand artikel is afkomstig uit Mondi Magazine 7, zesde jaargang - nummer 4 najaar 2006. De informatie in dit artikel is tot stand gekomen in samenwerking met Rolf Bakker, verbonden aan adviesbureau Florin Wish.
|
Meld u nu aan voor de wekelijkse update van Mondi next nieuws en blijf op de hoogte van de meest relevante ontwikkelingen: objectief, informatief en betrouwbaar.
aanmelden
Publieke beoordeling
Hoe wordt uw makelaar / projectontwikkelaar beoordeeld? Geef ook uw mening!
|
| © copyright 2008 Mondi, de belangenorganisatie | disclaimer | privacy | Creatie door Initium |